Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 10188053



*

nr 1018 8053


Solveig Hammarstedt

(f. 1928), Sverige


Solveig Hammarstedt (b. 1928), troll, signed, 25x35,


WATERCOLOUR, Solveig Hammarstedt (f. 1928), troll, signerad, 25x35


Solveig Hammarstedt, Swedish painter, born 1928.

Estimate:

400

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday February 15 2016
at 19:37:50


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/2 19:14:20 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Solveig Hammarstedt

Solveig Hammarstedt, Swedish painter, born 1928.

Read more about Solveig Hammarstedt
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller solveig hammarstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige troll vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr